C2 - Španjolska

Druga mobilnost - razmjena učitelja i učenika, Španjolska, Paterna

07.-11.01.2019.

U mobilnosti su sudjelovale učiteljice Meskal Basta Pinotić i Jasna Krapljan, te učenici Marina Krapljan, Vanesa Mikulčić, Gabrijel Krakić i Marko Malović.

Posjetili smo školu Nuestra Señora del Rosario u Paterni, okrug Valencije, u kojoj smo svakodnevno sudjelovali u raznim aktivnostima. Učenici su učili španjolski, upoznavali Valenciju i učili o povijesti Valencije i španjolskog jezika, pjevali božićne pjesme na 6 jezika, predstavljali pjesme poznatih pjesnika iz svoje zemlje, čitali legende, družili se s vršnjacima,... Učenici su bili smješteni u obiteljima učenika koji također sudjeluju u projektu. Učiteljice su sudjelovale u aktivnostima vezanim uz drugačije metodologije podučavanja, kao npr. uporaba engleskog jezika na satovima biologije, sudjelovale su na radionici profesorice iz SAD-a vezano uz to kako doživljavamo druge kulture i postoje li različitosti zaista, te koliko kultura iz koje potječemo utječe na predavanje našeg predmeta. Svi zajedno smo posjetili mjesta koja su upisana na UNESCO-v popis kulturne baštine, zatim Park prirode i jezero L'Albufera i radionicu falles-a (tradicionalna proslava na kojoj spaljuju figure od stiropora). Tijekom cijelog boravka uživali smo u delicijama Španjolske, kao što su Paella Valenciana, horchata, fartons, tipični valencijanski kolači, churros, tapas,... Za sve nas ovo je bilo jako lijepo iskustvo. Učenici su sklopili nova prijateljstva i da mogu, opet bi ovo ponovili.