Pola minute lektire
Autor: Ivan Komarac, 14. 3. 2017.

U nastavku pročitajte više o našem novom projektu kojem je cilj pomiriti učenike i lektiru. Krećemo uskoro.

POLA MINUTE LEKTIRE

NAZIV  PROJEKTA: Pola minute lektire

VODITELJI: Sunčana Čulinović , Ivan Komarac , Ilija Potkonjak

VRIJEME PROVOĐENJA : do kraja šk. god. 2016./2017.

CILJ PROJEKTA:

• unaprjeđenje pismenosti
  • poticanje i razvitak kulture čitanja,
  • razvoj i njegovanje ljubavi prema hrvatskom jeziku
  • korištenje računalnih aplikacija za obradu filma
  • razvoj interesa za film i filmsku umjetnost
  • razvoj interesa za medijsku kulturu
  • razvitak i poticanje informatičke pismenosti

OPIS PROJEKTA:

Projekt će se izvoditi u suradnji stručne suradnice knjižničarke , Sunčane Čulinović  i učitelja informatike Ivana Komarca  te nekolicine učenika/ glumaca.

Knjižničarka odabire tekst iz knjige za lektiru od 3- 8 razreda osnovne škole te ga predaje učenicima glumcima. Učenici glumci ne znaju o kojem se djelu radi te u svakom slučaju čuvaju tajnost i detalje. Učitelj informatike pristupa snimanju scene iz navedenog djela zajedno s učenicima. Cilj kod snimanja je pridržavati se metoda snimanja kao i odgovarajućih perspektiva, izmjene kadrova , glazbe itd. Poseban dio obrade snimljenog video isječka će se vršiti na satu Multimedijske sekcije korištenjem odgovarajućih računalnih aplikacija.

Video isječci snimljenog materijala će se prikazivati na posebnom YouTube kanalu. Krajnji cilj je pogađanje književnog djela na temu kojeg je snimljen video isječak.

U natjecanju mogu sudjelovati samo učenici škole, a točne odgovore će davati putem e-pošte na polaminutelektire@gmail.com. Priznavati će se samo odgovori poslani sa učeničkih školskih adresa e-pošte (……@skole.hr )

Učenici sa najviše pogođenih odgovora će biti nagrađeni na kraju školske godine.

EVALUACIJA:

Na temelju zainteresiranosti učenika za sudjelovanje u projektu procijenit ćemo njegovu uspješnost i potrebu za eventualnim izmjenama.